LAJMI I FUNDIT:

Milani humb Brahim Diazin, spanjolli infektohet me COVID-19

Milani humb Brahim Diazin, spanjolli infektohet me COVID-19

Pasi Theo Hernandez të infektuar me Covid-19, sulmuesi i Milanit, Brahim Diaz gjithashtu rezultoi pozitiv dhe i shtohet listës së mungesave para ndeshjes kundër Veronës.

Theo Hernandez aktualisht është jashtë me COVID-19, ndërsa Rossonerët kanë njoftuar se edhe Brahim Diaz është gjithashtu pozitiv.

Kuqezinjtë ka konfirmuar se lojtarët janë ‘mirë dhe në izolim’, sipas protokollit të parashikuar nga autoritetet shëndetësore.


“AC Milan njofton se Brahim Diaz rezultoi pozitiv në testin e kryer sot”.

“Lojtari është mirë dhe është i izoluar në shtëpi. I gjithë ekipi është testuar dhe ka rezultuar negativ”, thuhet në njoftimin e klubit.

Milani po lufton me shumë lëndime, ndërsa ende nuk është kthyer as Zlatan Ibrahimovic.

Junior Messias dhe Tiemoue Bakayoko janë ende duke u shëruar nga dëmtimet. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

La Liga
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Ylli i Chelseat kapet me rivalin në ndeshje miqësore vetëm pas dy minutave lojë

Ylli i Chelseat kapet me rivalin në ndeshje miqësore vetëm pas dy minutave lojë

Premier League
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Kalo në kategori