Pasi thuajse iu bashkua West Hamit në verë, Jacub Kiwior ka vazhduar të impresionojë me Spezian, duke tërhequr interesim serioz nga Milani.

22-vjeçari polak është një nga të rinjtë më emocionues në Serie A aktualisht, duke shkëlqyer me skuadrën liguriane pasi luan mirë si qendërmbrojtës dhe mesfushor mbrojtës.

West Ham paraqiti një ofertë për Kiwior në verë dhe ishte vetëm një hap larg sigurimit të nënshkrimit të tij përpara se gjërat të stoponin, dhe Roma ishte gjithashtu në garë.

Të gjitha lajmet nga AC Milan Të gjitha lajmet nga AC Milan

Siç raportohet nga Calciomercato.com, Milani është gjithashtu tifoz i madh i Kiwior dhe diskutoi shumë me 22-vjeçarin ndërsa negocionte huazimin e Daniel Maldinit në klub gjatë afatit kalimtar të verës.

Reklama

Kuqezinjtë po ndjekin nga afër zhvillimin e mbrojtësit polak në Liguria, por ata ende nuk kanë bërë asnjë ofertë, duke pritur të shohin se sa mirë Malick Thiaë përshtatet me jetën në Lombardi.

Reklama

21-vjeçari mbërriti nga Schalke për rreth 6 milionë euro në verë dhe nuk ka bërë ende debutimin e tij nën drejtimin e Stefano Piolit. /Telegrafi/