LAJMI I FUNDIT:

Milani e nis sezonin në stilin e kampionit, mposht pa shumë vështirësi Udinesen

Milani e nis sezonin në stilin e kampionit, mposht pa shumë vështirësi Udinesen

Milani ka fituar ndaj Udineses me rezultat 4-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e parë të sezonit 2022/23 në Serie A.

Kampioni aktual e ka nisur si kampion sezonin e ri në Serie A, duke triumfuar para tifozëve të tyre në një ndeshje që nuk filloi mirë për ta, por që më vonë e morën veten dhe fituan pa vështirësi.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të vendasve, por të dyja skuadrat arritën të shënojnë nga dy gola.

Megjithatë, të parët në epërsi kaluan Udinese me anë të Rodrigo Becao, i cili pas vetëm dy minutave lojë shënoi për 0-1.

Gëzimi i mysafirëve zgjati pak, pasi Milani u kthye në lojë më anë të Theo Hernandez (11’) që shënoi për 1-1, ndërsa Ante Rebic (15’) kaloi ekipin e tij në epërsi 2-1.

Në minutat shtesë të pjesës së parë, mysafirët gjeten përsëri golin me anë të Adam Masina, i cili dërgoi skuadrat në pushim me rezultat të barabartë 2-2.

Në pjesën e dytë, Milani hyri furishëm duke treguar se janë kampion dhe shënuan dy gola për të siguruar fitoren.

Goli i parë erdhi pas vetëm një minute lojë me anë të Brahim Diaz, i cili shënoi për 3-2, ndërsa Rebic (68’) shënoi për rezultatin 4-2.

Deri në fund pati edhe shumë raste nga të dyja skuadrat, por pa arritur t’i ndryshojnë shifrat dhe Rossonerët iu gëzuan një fitore të madhe.

Në ndeshjen e ardhshme, Milani luan në udhëtim te Atalanta, ndërsa Udinese e pret Salernitanan. /Telegrafi/

https://twitter.com/GolsDia/status/1558495247285587971

https://twitter.com/BolaTameng/status/1558510084832907265

https://twitter.com/ElForadeportivo/status/1558515515097849857

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Shqipëri-Kroaci, gjithçka rreth ndeshjes së kuqezinjve ndaj kroatëve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Kroaci, gjithçka rreth ndeshjes së kuqezinjve ndaj kroatëve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqipëri – Kroaci, formacione zyrtare: Sylvinho me dy ndryshime

Shqipëri – Kroaci, formacione zyrtare: Sylvinho me dy ndryshime

Kombëtarja e Shqipërisë
Babai i tyre është kroat, dhe nëna shqiptare: Karla dhe Noah parashikojnë rezultatin e ndeshjes

Babai i tyre është kroat, dhe nëna shqiptare: Karla dhe Noah parashikojnë rezultatin e ndeshjes

Ndërkombëtare
Mbappe poston mesazh të fshehtë me gjashtë fjalë mes frikës për përfshirjen e tij në Euro 2024

Mbappe poston mesazh të fshehtë me gjashtë fjalë mes frikës për përfshirjen e tij në Euro 2024

Përfaqësueset
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
“Vëllai pranë vëllait, shqiptari pranë kroatit”: Dashuria dhe miqësia përhapet në Hamburg përpara ndeshjes

“Vëllai pranë vëllait, shqiptari pranë kroatit”: Dashuria dhe miqësia përhapet në Hamburg përpara ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori