LAJMI I FUNDIT:

Milani e konfirmon, Paolo Maldini dhe djali i tij rezultojnë pozitiv me coronavirus

Milani e konfirmon, Paolo Maldini dhe djali i tij rezultojnë pozitiv me coronavirus

Drejtori i Milanit, Paolo Maldini dhe djali i tij, futbollisti Daniel kanë rezultua pozitiv në testin e coronavirusit.

Reklama

Rossonerët kanë njoftuar tashmë me anë të faqes së tyre zyrtare se coronavirusi ka prekur edhe klubin e tyre apo më saktë familjen legjendare Maldini.

“AC Milan konfirmon që Paolo Maldini, drejtor teknik i klubit, u bë i vetëdijshëm për kontaktin me një person i cili më pas rezultoi pozitiv për coronavirus dhe filloi të shfaqte vetë simptomat e virusit”.

“Ai u testua dje, rezultati i të cilit ishte pozitiv. Djali i tij Daniel, një sulmues në ekipin e të rinjve të AC Milan, i cili më parë kishte stërvitur me ekipin e Parë, gjithashtu rezultoi pozitiv”.

“Paolo dhe Daniel janë të dy mirë dhe kanë përfunduar dy javë në shtëpi pa kontakte me të tjerët”.

“Tani ata do të qëndrojnë në karantinë derisa të shërohen klinikisht, sipas protokolleve mjekësore të përshkruara nga autoritetet shëndetësore”, thuhet në njoftimin e Milanit.

Daniel është 18 vjeç dhe muajin e kaluar u bë gjenerata e tretë e familjes Maldini që veshi fanellën e Milanit në Serie A.

Buffon ndërron fanellën me djalin e Maldinit: Nuk pensionohem, po pres nipat e legjendave
Lexo po ashtu Buffon ndërron fanellën me djalin e Maldinit: Nuk pensionohem, po pres nipat e legjendave

Paolo është 51 vjeç dhe ishte një legjendë klubi si mbrojtës, duke u rikthyer për t’u bërë drejtori i tyre teknik në vitin 2018.

Ata janë njerëzit e parë në klubin e Milanit që rezultojnë pozitiv në coronavirus, ndërsa lajmi vjen vetëm disa orë pasi Juventus konfirmoi se Paulo Dybala është lojtari i tretë që rezulton pozitiv, pas Daniel Rugani dhe Blaise Matuidi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

La Liga
Xavi i përgjigjet akuzave ndaj Barcelonës për ryshfet

Xavi i përgjigjet akuzave ndaj Barcelonës për ryshfet

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Nga Ibrahimovic te Toure dhe Gotze, lojtarët që dështuan nën drejtimin e Pep Guardiolës

Nga Ibrahimovic te Toure dhe Gotze, lojtarët që dështuan nën drejtimin e Pep Guardiolës

Ndërkombëtare
Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Ligat tjera
Kalo në kategori