Milani thuhet se është i interesuar në Rodrigo Caio të Sao Paulos, si dhe italianin e Juventusit, Mattia Caldara.

Kapiteni i Rossonerëve, Leonardo Bonucci dëshiron të kthehet te Zonjën e Vjetër pas një sezoni të kaluar në San Siro.

Kështu që një marrëveshje po punohet për përfshirjen e Caldaras dhe Gonzalo Higuain, të cilët do të kalonin në anën e kundërt.

Juventusi takohet me Leonardon dhe agjentin e Caldaras Juventusi takohet me Leonardon dhe agjentin e Caldaras

Sipas mediumit italian Premium Sport, nëse Bianconerët refuzojnë të përfshijnë Caldaran si pjesë e marrëveshjes, ata do të kthehen nga braziliani Caio.

Rodrigo Caio

Mbrojtësi do të kushtojë rreth 15 milion euro dhe ka luajtur katër herë për ekipi kombëtar të Brazilit.

Mbahet takimi i parë mes Milanit dhe Juventusit për Bonuccin dhe Higuainin, bisedohet edhe për Caldaran Mbahet takimi i parë mes Milanit dhe Juventusit për Bonuccin dhe Higuainin, bisedohet edhe për Caldaran

Higuain, ndërkohë, ka mbërritur në trajnimin para sezonal me Juventusin, por është menduar se ai dhe agjenti i tij do të njoftohen së shpejti se ai është në shitje.

Gjatë ditëve të ardhshme pritet të ketë të reja në aksion Torino-Milano, me disa lojtarë që do të ndërrojnë ambient. /Telegrafi/