Milan sërish nuk fiton, barazon me Frosinonen

FROSINONE, ITALY - DECEMBER 26: AC Milan players protest as the referee Marco Guida disallows a goal during the Serie A match between Frosinone Calcio and AC Milan at Stadio Benito Stirpe on December 26, 2018 in Frosinone, Italy. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Milan ka vazhduar serinë pa fitore edhe këtë javë në kuadër të Serie A.

Kuqezinjtë nuk kanë arritur të triumfojnë si mysafirë të skuadrës së Frosinones duke barazuar pa gola.

Pjesa e parë kaloi në dominim të rosonerrëve, por që nuk arritën të konkretizojnë rastet e krijuara përgjatë 45 minutave.

Samu Castillejo kishte rastin të mirë për milanistët në të 17 minutë, por që nuk arriti t’i sjell epërsinë skuadrës. Tetë minuta më vonë sërish dështoi i njëjti lojtar para portës së portierit, Marco Sportiello.

Festa e lojtarëve të Frosinones dhe ankesat e futbollistëve të Milanit (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Vendasit gjetën rrugën e golit përmes Camillo Cianos në të 37 minutë, por që pas konsultimit me VAR-in, gjyqtari anuloi golin shkaku i ndërhyrjes së palejuar.

Patrick Cutrone nuk arriti të realizoj gol në pjesën e dytë pasi nuk arriti ta mposht portierin e vendasve në minutën e 52-të të takimit.

Allesio Romangolli godit topin me kokë pas rivënies këndore në të 76-tën minutë, por sërish intervenoi me sukses portieri 26-vjeçar Sportiello.

Gonzalo Higuain i vetëm para portierit mysafirë nuk arriti t’ia sillte epërsinë skuadrës në minutën e fundit të takimit.

Gianluiggi Donnarumm bëri një intervenim fantastik në minutën e dytë shtesë kur ndali Cianon, i cili nga afërsia dështoi para portierit italian.

Gonzalo Higuain dhe Lorenzo Grisetig (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Deri në fund të ndeshjes më nuk pati raste për t’u veçuar dhe kështu ndeshja përfundoi me rezultatin më së paku të dëshiruar prej fansave, 0-0.

Pas kësaj, Milan zë pozitën e pestë të renditjes tabelore italiane me 28 pikë gjersa Frosinone gjendet në vendin e 19 me dhjetë pikë. /Telegrafi/

Antonio Conte rikthehet në skenën e madhe, pranon ofertën e klubit në vështirësi

Arda Guler i dërgon mesazh të fortë Ancelottit pas golit në ndeshjen e parë si titullar në La Liga

Tifozët e Bayern Munichut bëjnë një veprim të papritur për Thomas Tuchel

Ten Hag është favorit për një punë të madhe nëse Man Utd vendos ta shkarkojë atë