Milani ka arritur të fitojë ndaj Bolognas me rezultat të ngushtë 2-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 31-të në Serie A.

Rossonerët kanë arritur të marrin një fitore të vështirë, por të madhe në garën për një vend në Ligën e Kampionëve.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Suso (37′) dhe Fabio Borini (67′) për vendasit, ndërsa Mattia Destro (73′) për mysafirët.

Milani mposht Bolognan dhe mban gjallë shpresat për një vend në Ligën e Kampionëve Milani mposht Bolognan dhe mban gjallë shpresat për një vend në Ligën e Kampionëve

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte shkoi për yllin spanjoll Suso, i cili u vlerësua me notë 8.2

Në anën tjetër, nota më e ulët sulmuesin e mysafirëve, Nicola Sansone që u notua me 5.4.

Milan:

Bologna:

/Telegrafi/