Milani fitoi me rezultat 2-1 kundër Bolognas në Serie A.

Fitoren e parë Gennaro Gattuso me një dy golësh ia solli Giacomo Bonaventura (10′, 76′), ndërsa golin e vetëm për mysafirët e shënoi Simone Verdi (23′).

Dhe vjen fitorja e parë Gattusos në krye të Milanit (Video) Dhe vjen fitorja e parë Gattusos në krye të Milanit (Video)

Normalisht që Bonaventura ishte më i miri, por lart për vendasit u vlerësuan edhe: Suso dhe Fabio Borini.

Ndërsa, për mysafirët më i miri ishte Verdhi dhe Mattia Destro,

Në xhiron tjeter Milani luan ndaj Hellas Veronës, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve nga të dy skuadrat:

Milan:

Bologna: