Milani ka fituar në shtëpi ndaj Torinos me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 17-të në Serie A.

Rossonerët janë kthyer të fitorja, pasi pas humbjes nga Juventusi kanë mposhtur Torinon.

Golat në këtë fitore të ekipit të Stefano Piolit u shënuan nga Rafael Leao (25’) dhe Franck Kessie (36’).

Milani i kthehet fitores, triumfon ndaj Torinos dhe 'blindon' pozitën e parë Milani i kthehet fitores, triumfon ndaj Torinos dhe 'blindon' pozitën e parë

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori kreativ, Brahim Diaz, i cili u vlerësua me notë 7.8.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për mesfushorin e mysafirëve, Sasa Lukic që u notua me 5.8.

Milan:

Torino:

/Telegrafi/