LAJMI I FUNDIT:

Mick Schumacher është në kontakt të vazhdueshëm me nënën e tij Corinnan, ekipi Haas konfirmon se piloti do të bëjë një CT

Mick Schumacher është në kontakt të vazhdueshëm me nënën e tij Corinnan, ekipi Haas konfirmon se piloti do të bëjë një CT

Piloti i ekipit të Formula 1, Haas, Mick Schumacher, i cili është edhe djali i legjendës, Michael Schumacher bër një aksident të frikshëm në seancën e dytë kualifikuese në Çmimin e Madh të Arabisë Saudite sot (e shtunë).

Reklama

Mick Schumacher u përplas me murin e betonit në kthesën 12 në garën e Jeddah.

Makina u rrotullua dhe goditi murin prej betoni me shpejtësi të madhe rreth 273 km/h.

Haas konfirmoi se Mick ishte i vetëdijshëm ndërsa ishte në makinë.

Gjermani më pas është transferuar në Spitalin e Forcave të Armatosura King Fahad për një kontroll mjekësor.

Mick Schumacher pësoi një përplasje të frikshme duke vozitur me 274 km/h, dërgohet me helikopter në spital
Lexo po ashtu Mick Schumacher pësoi një përplasje të frikshme duke vozitur me 274 km/h, dërgohet me helikopter në spital

Mick në gjendje të mirë fizike

Guenther Steiner konfirmon se Mick Schumacher është në gjendje të mirë dhe është dërguar në spital për një skanim të mëtejshëm.

Gjermani shtoi se ishte në kontakt të vazhdueshëm me nënën e Mickut dhe çdo masë e rëndësishme është marrë.

Kontakt i vazhdueshëm me nënën

Sipas komunikimit të fundit, Mick Schumacher foli me nënën e tij Corinna dhe ishte i vetëdijshëm.

Djali i Schumacher tashmë është në spital duke bërë një CT. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Premier League
Sheikh Mansour do ta ndjek finalen nga stadiumi – kjo është vetëm ndeshje e dytë për pronarin e Man Cityt që përcjell klubin nga afër

Sheikh Mansour do ta ndjek finalen nga stadiumi – kjo është vetëm ndeshje e dytë për pronarin e Man Cityt që përcjell klubin nga afër

Liga e Kampionëve
Gareth Bale shfrenon fantazinë: Parashikon fitoren e çmendur të Man Cityt ndaj Interit

Gareth Bale shfrenon fantazinë: Parashikon fitoren e çmendur të Man Cityt ndaj Interit

Liga e Kampionëve
Man City dhe Inter luajnë sonte në stadiumin që u ndërtua për 350 milionë euro – aty është luajtur finalja më e çmendur e Ligës së Kampionëve

Man City dhe Inter luajnë sonte në stadiumin që u ndërtua për 350 milionë euro – aty është luajtur finalja më e çmendur e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Rafael Leao zgjedh përfundimisht numrin e ri te Milani

Rafael Leao zgjedh përfundimisht numrin e ri te Milani

Serie A
Mesazhet e Guardiolës për italianët përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit

Mesazhet e Guardiolës për italianët përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori