LAJMI I FUNDIT:

Miami Heat turpëron kampionin, e mposhtë me 42 pikë diferencë

Miami Heat turpëron kampionin, e mposhtë me 42 pikë diferencë

Elita e basketbollit amerikan, NBA ka vazhduar me ndeshjet e radhës, derisa në natën e mbrëmshme në program ishin tri për tu zhvilluar.

Reklama

Vëmendja kryesore ka qenë në FTX Arena në Miami, ku Miami Heat është përballur me kampionin në fuqi Milwaukee Bucks.

Heat kanë treguar forcën e tyre, duke e turpëruar kampionin në fuqi pasi e kanë mposhtur me 42 pikë diferencë 137:95.

Tyler Herro ka qenë më meritori për fitoren e Heat me 27 pikë, gjashtë kërcime e pesë asistime në 24 minuta sa qëndroi në parket.

Lojë të mirë zhvilluan edhe Jimmy Butler me 21 pikë si dhe qendra Bam Adebayo me 20 pikë e 13 kërcime.

Fitore të rëndësishme ka shënuar edhe Golden State Warriors përballë Los Angeles Clippers me dy pikë epërsi, 115:113.

Stephen Curry ishte i jashtëzakonshëm në këtë takim me 45 pikë e 10 kërcime, derisa Andrew Wiggins kontribuoi me 17 pikë të tjera. /Telegrafi/

Rezultatet:

Miami Heat – Milwaukee Bucks 137:95

Golden State Warriors – LA Clippers 115:113

Atlanta Hawks – Dallas Mavericks 113:87

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori