LAJMI I FUNDIT:

Miami Heat dhe Minnesota Timberwolves marrin biletat e fundit, mësohen çiftet e ‘Play-Off’-it në NBA

Miami Heat dhe Minnesota Timberwolves marrin biletat e fundit, mësohen çiftet e ‘Play-Off’-it në NBA

Kanë përfunduar dy ndeshjet e fundit të ‘Play-In’ në Konferencën e Lindjes dhe të Perëndimit dhe tanimë janë mësuar edhe skuadrat përfundimtare që kanë siguruar një biletë për ‘Play-Off’ në NBA.

Reklama

Minnesota Timberwolves e ka mposhtur pa shumë telashe Oklahoma City Thunder me rezultat 120-95, derisa në Lindje, Miami Heat ka triumfuar përballë Chicago Bulls me 11 pikë diferencë 102:91.

Me Timberwolves dhe Heat që kanë marrë biletat e fundit, tanimë janë mësuar edhe 16 skuadrat që do të jenë pjesëmarrëse në ‘Play-Off’ në elitën e basketbollit amerikan NBA.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Lideri i Konferencës së Perëndimit, Denver Nuggets do të përballet në raundin e parë me Minnesota Timberwolves, derisa duel i zjarrtë pritet të jetë ai mes Memphis Grizzlies dhe LA Lakers.

Sacramento Kings dhe Golden State Warriors do të jetë dueli tjetër, ndërsa Phoenix Suns dhe LA Clippers është një nga duelet më interesante që pritet në këtë raund të garave.

Ndërkohë në Lindje, lideri Milwaukee Bucks do të ndeshen me Miami Heat, derisa Boston Celtics do të ketë punë me Atlanta Hawks.

Dy duele shumë interesante në rrethin e parë do të jenë Philadelephia 76ers – Brooklyn Nets dhe Cleveland Cavaliers – New York City. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Premier League
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Kalo në kategori