Messi shënon supergol nga goditja e dënimit ndaj Celta Vigos

Lionel Messi ka shënuar një gol të bukur nga goditja e dënimit në ndeshjen ndaj Celta Vigos e vlefshme për javën e 13-të në La Liga.

Barcelona e ka mbyllur pjesën e parë në epërsi të ngushtë 2-1 në përballjen ndaj Celta Vigos.

Më meritori në këtë epërsi të katalunasve ishte pikërisht kapiteni argjentinas, Lionel Messi.

Messi arriti të shënoj të dy golat e Blaugranëve, ku i pari erdhi nga penalltia në minutën e 23-të për 1-0.

Goli i dyti i argjentinasit ishte thjeshtë brilant pasi erdhi nga gjuajtja e lirë nga një distancë rreth 25 metrave.

Ky gol i Messit erdhi në minutën e fundit të pjesës së parë dhe ishte i shtati për të këtë sezon në La Liga. /Telegrafi/

Çfarë duhet të ndodhë tani që Liga Premier të marrë një vend shtesë në Ligën e Kampionëve

Ancelotti është vetëm disa javë larg kalimit të Zidanes, pas tij sfida e përballjes me legjendën Miguel Munoz

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi