Messi realizon dy gola të jashtëzakonshëm, njërin nga gjuajta e lirë – Inter Miami vazhdon me fitore

Lionel Messi ka vazhduar shkëlqimin në futbollin amerikan, pasi ka realizuar sërish dy gola për Inter Miamin.

Në ndeshjen e zhvilluar në udhëtim te Dallas, Messi ka shkëlqyer duke e shpëtuar skuadrën e tij nga humbja.

Pas 90 minutave lojë, rezultati ishte baras 4-4 dhe dy skuadrat shkuan në penallti, ku Inter Miami ishin më të mirë dhe fituan 4-5.

Vetëm pas gjashtë minutash lojë ishte Messi që shënoi golin e parë në këtë takim pas një asistimi nga Jordi Alba për 0-1.

Dallas u rikthye në lojë dhe në fund të ndeshjes krijoi epërsi prej dy golave prej 4-2.

Megjithatë në 10 minutat e fundit të ndeshjes Messi sërish ishte vendimtar, ku fillimisht falë harkimit të tij mbrojtësi Farfan realizoi autogol.

E në minutën e 85-të, shtatë herë fituesi i Topit të Artë realizoi një gol spektakolar nga gjuajtja e lirë për ta barazuar rezultatin në 4-4.

Në penallti Inter Miami ishin më të mirë dhe fituan 4-5 duke kaluar në çerekfinale të League Cup. /Telegrafi/

Harry Kane emëron ish-yllin e Liverpoolit si lojtarin më të nënvlerësuar ndaj të cilit ka luajtur

Ylli i cili i kushtoi Liverpoolit 50 milionë euro mund të jetë ‘viktima’ e parë e Arne Slot

Situata e Xavit tek Barcelona merr një kthesë tjetër, Laporta po mendon ta shkarkojë atë

Ai ishte yll i futbollit - tani në moshën 31-vjeçare mund të kthehet aty ku e nisi karrierën

Alphonso Davies përgatitet të qëndrojë në Bayern Munich, kanadezi i zhgënjyer me Real Madridin

U raportua si pasues i Ten Hag te Man Utd, trajneri i njohur reagon ndaj thashethemeve