LAJMI I FUNDIT:

Mësohen përballjet e mundshme në gjysmëfinale të Ligës së Evropës – Juve e Man Utd mund të përballen mes vete

Mësohen përballjet e mundshme në gjysmëfinale të Ligës së Evropës – Juve e Man Utd mund të përballen mes vete

Është hedhur shorti për çerekfinalet e garës së dytë më të madhe evropiane, Ligës së Evropës.

Skuadrat e mëdha si Roma, Manchester United e Juventus kanë mësuar kundërshtarët për çerekfinalet e Ligës së Evropës.


Manchester United do të takohet sërish me një skuadër spanjolle, ku kësaj radhe përballet me Sevillan.

Gjiganti italian Juventus do të përballet me portugezët e Sporting Lisbonës, derisa fati i ka buzëqeshur Bayer Leverkusenit që përballet me befasinë Union Saint-Gilloise.

Hidhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Evropës, përballje të zjarrta për gjigantët evropianë
Lexo po ashtu Hidhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Evropës, përballje të zjarrta për gjigantët evropianë

Do të ketë një përsëritje të finales së Ligës së Konferencës, pasi Feyenoord Roterdam do të përballet me Romën.

Tetë skuadrat kanë mësuar edhe kundërshtarët e mundshëm për gjysmëfinalen e Ligës së Evropës.

Fituesi i duelit Manchester United – Sevilla do të përballet me fituesin Juventus – Sporting Lisbona.

Ndërkohë fituesi i çiftit tjetër Bayer Leverkuseni – Union Saint-Gilloise përballet në gjysmëfinale me fituesin e duelit Feyenoord – Roma. /Telegrafi/

Çiftet e mundshme gjysmëfinale të Ligës së Evropës:

Manchester United – Sevilla vs Juventus – Sporting Lisbon

Bayer Leverkusen – Union Saint-Gilloise vs Feyenoord – Roma

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori