LAJMI I FUNDIT:

Merr fund ecuria pozitive e njeriut që u bë trajner nga Football Manager – pas 19 ndeshjeve pa humbje

Merr fund ecuria pozitive e njeriut që u bë trajner nga Football Manager – pas 19 ndeshjeve pa humbje

Will Still e ka shijuar më në fund humbjen e parë te Reims, ndërsa historia e tij tashmë është e njohur për tifozët e futbollit.

Reklama

Ai u bë trajneri i skuadrës franceze pas shkarkimit të spanjollit Oscar Garcia në tetor dhe është bërë sensacion në mbarë botën.

Will nuk ka ende një licencë profesionale të UEFA-s, andaj për të Reims duhet të paguajë njëzet e pesë mijë euro çdo lojë derisa të pajiset me një të tillë. Skuadra nuk shqetësohet nga kjo. Trajneri është treguar më shumë se i kualifikuar për këtë pozicion.

Nga një lojtar në Football Manager, në një trajner që po korr suksese te Reims - kush është Will Still
Lexo po ashtu Nga një lojtar në Football Manager, në një trajner që po korr suksese te Reims - kush është Will Still

Skuadra kishte shijuar një rrugëtim prej 19 ndeshjesh pa humbje, por në xhiron e 28-të, Still e shijoi një të tillë të hidhur.

Ishte Marseille, ajo që e mposhti Reimsin në shtëpi me rezultat 2-1, duke ia ndërprerë këtë rrugëtim magjik.

Skuadra kishte arritur të marrë nëntë fitore dhe dhjetë barazime, ndërsa në përballjen e 20-të pësoi disfatë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Ligat tjera
Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Nedim Bajrami përkujdeset që t’i jap fund serisë pozitive të Interit në Serie A

Nedim Bajrami përkujdeset që t’i jap fund serisë pozitive të Interit në Serie A

Serie A
Romano flet për lajmin që i ndryshoi jetën: Vetëm Salihamidzic, Kahn dhe unë e dinim këtë

Romano flet për lajmin që i ndryshoi jetën: Vetëm Salihamidzic, Kahn dhe unë e dinim këtë

Bundesliga
Nedim Bajrami shënon gol të bukur kundër Interit

Nedim Bajrami shënon gol të bukur kundër Interit

Serie A
Kalo në kategori