LAJMI I FUNDIT:

Megan Fox dhe Machine Gun Kelly shënjestër e kritikave të shumta pasi u veshën si një prift dhe një admiruese provokuese

Megan Fox dhe Machine Gun Kelly shënjestër e kritikave të shumta pasi u veshën si një prift dhe një admiruese provokuese
(Foto: Instagram/meganfox)

Megan Fox dhe Machine Gun Kelly janë përballur me akuza të rënda nga besimtarë të fesë krishtere, pasi që reperi i famshëm kishte zgjedhur të dukej si një prift në kostumin e tij për Halloween.

Reklama

Çifti publikoi në Instagram fotografi duke treguar veshjen e tyre, në të cilën shfaqej aktorja e veshur me rroba të zeza provokuese e lidhur me një rrip qeni, teksa shihej duke e marrë bekimin nga partneri i saj.

Ky postim ngjalli shumë zemërim te ndjekësit e krishterë, të cilët e kritikuan çiftin dhe këto postime i cilësuan si tallje me fenë e tyre. Disa nga ta thanë që këto publikime dukeshin “të neveritshme dhe fyese”.

View this post on Instagram

A post shared by Megan Fox (@meganfox)

Në këto imazhe që ngjallën kaq shumë reagime, Megan u paraqit me të brendshme të zeza ne formë rrjete dhe një qafore qensh e ulur ne gjunjë pranë të fejuarit të saj. Ky i dyti shihej i veshur si një prift duke bërë kungimin në gojën e aktores.

Këtyre imazheve iu bashkëngjit dhe një mbishkrim ku shkruhej “të dielave ne bëjmë kungim” së bashku me disa ‘emoji’ të duarve në formë lutjesh dhe disa rruaza.

(Foto: Instagram/meganfox)

Ndër komentet e vrullshme për çiftin ishin:

“Çfarë ndodhi me përvetësimin kulturor? Pse është e gabuar të veshësh si një indian, por në rregull të tallesh me besimin katolik”.

“Është absolutisht e neveritshme dhe fyese dhe jam shumë i mërzitur nga këto standarde të dyfishta”.

“Pse të gjithë të famshmit tallen me Krishterimin? Çka nuk është në rregull? Dhe pse e urreni Zotin kaq shumë? Kjo më bën të kuptoj se djalli me të vërtetë ekziston”.

“Shikoni se si krishterimi është feja e vetme me të cilën njerëzit tallen haptazi dhe e konsiderojnë atë komike”.
“E papranueshme! Asnjë nuk duhet të tallet asnjëherë me fenë e tjetrit!”.

“Unë nuk i përkas fesë katolike, por kjo që ju keni bërë është shumë e gabuar dhe kaq shumë mënyra për ta tallur fenë. Respekti kërkon respekt, por ju keni humbur respektin tim. Respektoni Biblën!”.


(Foto: Instagram/meganfox)

Megan dhe burri i saj i ardhshëm, të cilët luajtën së bashku në “Midnight in the Switchgrass” në vitin 2019, filluan romancën e tyre në pranverën e vitit 2020. Çifti zbuloi fejesën e tyre në muajin janar.

Fox ndau me ndjekësit një video çasti, në të cilën MGK shihej i ulur në gjunjë me mbishkrimin: “Në korrik të vitit 2020 ne u ulëm nën këtë pemë. Kërkuam për magji. Ishim të pavëmendshëm për dhimbjen që do të përballonim së bashku në një periudhë kaq të shkurtër kohore.

Reperi nuk ka qenë i martuar më parë, por është prind i një 13-vjeçareje me ish të dashurën e tij, Emma Cannon. Në anën tjetër, Megan ka tre djem me-ish bashkëshortin e saj, Brian Austin Green. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Magazina
Xhensila Myrtezaj paralajmëron këngën e re, ndan imazhe tërheqëse nga xhirimet e klipit

Xhensila Myrtezaj paralajmëron këngën e re, ndan imazhe tërheqëse nga xhirimet e klipit

Magazina
Kim Kardashian lë të dyshohet se ka nisur një lidhje të re pas ndarjes nga Pete Davidson

Kim Kardashian lë të dyshohet se ka nisur një lidhje të re pas ndarjes nga Pete Davidson

Magazina
Martohet portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Visar Bekaj

Martohet portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Visar Bekaj

Magazina
Kalo në kategori