Këngëtarja dhe modelja e njohur shqiptare, Morena Taraku, tash e sa kohë është zhvendosur për jetesë në Turqi.

Ajo po zhvillon të gjitha aktivitetet e saj atje, ndërsa ka nënshkruar edhe kontratë me një nga label-at e njohur në Stamboll.

Morena Taraku me paraqitje provokuese në koncertin në Turqi Morena Taraku me paraqitje provokuese në koncertin në Turqi

Duket se interesimi i turqve për bukuroshen shqiptare ka filluar të shprehet edhe në media.

Ka qenë vetë modelja Taraku ajo e cila përmes disa fotografive të publikuara në InstaStory, ka treguar se si titujt e gazetave turke mbushen me lajme rreth saj.

Foto: Morena Taraku/InstaStory

Duket se paraqitjet e saj atraktive dhe fotografitë në rrjetet sociale tërheqin vëmendjen edhe të mediave në Turqi. /Telegrafi/

Foto: Morena Taraku/InstaStory

Foto: Morena Taraku/InstaStory