LAJMI I FUNDIT:

Mediat e rajonit për bukuroshen shqiptare: Dominuesja Iris Shala nga Prishtina (Foto)

Mediat e rajonit për bukuroshen shqiptare: Dominuesja Iris Shala nga Prishtina (Foto)

Shqiptarja e bukur, Iris Shala, ka lindur më 5 gusht të vitit 1990 në Prishtinë, kryeqytetin e Kosovës, ndërsa tash jeton në Austri. Kështu e nis portali boshnjak, Klix, artikullin kushtuar bukuroshes shqiptare.

Ajo merret me aktrim dhe fitnes, ndërsa shumë shpesh pozon edhe si modele, shkruan më tej.


Fama e saj i ka kaluar kufijtë shqiptarë.
Fama e saj i ka kaluar kufijtë shqiptarë.

Përfaqësimi i saj i parë konkurrues ishte në sezonin e dytë të ‘Austria’s Next Topmodel’ në vitin 2011, ndërsa ka luajtur edhe në telenovelën “Anna und die Liebe”.

Modelja shqiptare pozon përsëri për Playboy (Foto, +18)
Lexo po ashtu Modelja shqiptare pozon përsëri për Playboy (Foto, +18)

Vendqëndrimi i saj është në Graz, ndërsa për shkak të punës, shpesh qëndron në Berlin – thuhet në fund të shkrimit për Irisin, të cilës i kanë përzgjedhur edhe fotografitë e mëposhtme.

Ndryshe, bukuroshja shqiptare njihet si aktore dhe modele që vepron jashtë vendit, ndërsa është mbesa e aktorit të madh, Abdurrahman Shala. /Telegrafi/

ir1

ir2

ir3

ir5

ir6

ir7

ir8

ir9

Në trend Magazina

Më shumë

"Ka qenë një ndër momentet më të vështira për ne", babai i Meritonit flet për herë të parë për Ilnisën dhe nominimin e fortë me Eglën

Magazina
Xhensila reagon pas këngës së fundit të Besit me Elin: Fajin ty ta hedh, edhe vetes t'i besosh

Xhensila reagon pas këngës së fundit të Besit me Elin: Fajin ty ta hedh, edhe vetes t'i besosh

Magazina
Arta Nitaj është shtatzënë në pritje të fëmijës së parë

Arta Nitaj është shtatzënë në pritje të fëmijës së parë

Magazina
Arbana Osmani bëhet aktore, do të luajë në filmin e ri të bashkëshortit të saj

Arbana Osmani bëhet aktore, do të luajë në filmin e ri të bashkëshortit të saj "The Passport"

Magazina
Largohen ish-banorët nga Big Brother VIP Albania, Meritoni-Ilnisës: Vetëm edhe nesër do flesh vetëm

Largohen ish-banorët nga Big Brother VIP Albania, Meritoni-Ilnisës: Vetëm edhe nesër do flesh vetëm

Magazina
Sarah Berisha tregon se sa paguhet si blogere për një postim në Instagram

Sarah Berisha tregon se sa paguhet si blogere për një postim në Instagram

Magazina
Kalo në kategori