Një pjesë e madhe e estradës shqiptare së fundmi kanë publikuar projektet e tyre më te reja.

Ndër ta janë edhe dy rep- artistët më të kërkuar në industrinë muzikore, Singullar dhe Mc Kresha, shkruan Telegrafi.

Ndonëse nuk pati ndonjë paralajmim për publikimin e projektit, reperi Singullar e ka bërë të ditur këtë përmes rrjetit social Instgram.

View this post on Instagram

🧱 “KG” OUT NOW link in bio

A post shared by S I N G I (@singullar) on Apr 10, 2020 at 11:08am PDT

Kënga titullohet “KG” dhe vjen në bashkëpunim me reperin Mc Kresha.

Për muzikën janë kujdesur producentët Bloodychuck dhe Deard Sylejmani, ky i fundit është marrë edhe me miksimin dhe masterizimin e këngës.

Sikurse klipin me reperin Ledri Vula, edhe këtë të fundit Singullar ka vendosur që të xhirohet në New York./Telegrafi/