LAJMI I FUNDIT:

Mbyllet Shtëpia e Bardhë për çështje sigurie

Mbyllet Shtëpia e Bardhë për çështje sigurie

Shtëpia e Bardhë në Washington është mbyllur para pak minutash, ndërsa ende nuk dihen arsyet.

Mbyllja ka ndodhur pak minuta pasi në objekt ka hyrë presidenti amerikan, Barack Obama.


Reuters raporton shkurtimisht se arsyeja e mbylljes së Shtëpisë së Bardhë ka të bëjë me çështje të sigurisë, pa përmendur se cilat janë ato, transmeton Koha.net.

Shërbimi Sekret Amerikan thuhet se është duke hetuar një kërcënim të mundshëm në Fushën Veriore.

Në trend Botë

Më shumë
Toka mund të goditet këtë javë nga një stuhi tjetër e madhe diellore

Toka mund të goditet këtë javë nga një stuhi tjetër e madhe diellore

Botë
Koreja e Veriut hedh qindra balona me mbeturina në Korenë e Jugut

Koreja e Veriut hedh qindra balona me mbeturina në Korenë e Jugut

Azia
Britaniku me vetëm një goditje mbyt pedofilin rus, i kërkoi marrëdhënie intime vajzës së tij të mitur

Britaniku me vetëm një goditje mbyt pedofilin rus, i kërkoi marrëdhënie intime vajzës së tij të mitur

Azia
Japonezi që shpenzoi 14 mijë euro për t'u

Japonezi që shpenzoi 14 mijë euro për t'u "bërë" qen trondit sërish - tani tregon se në çfarë kafshë dëshiron të shndërrohet

Azia
The Telegraph: Zelenskyt i është kërkuar të mos përmendet anëtarësimi i Ukrainës në samitin e NATO-s

The Telegraph: Zelenskyt i është kërkuar të mos përmendet anëtarësimi i Ukrainës në samitin e NATO-s

Evropa
Njësia speciale e ushtrisë ukrainase sulmon istikamet e rusëve – eliminojnë 11 ushtarë të Putinit dhe tre tjerë i zënë rob lufte

Njësia speciale e ushtrisë ukrainase sulmon istikamet e rusëve – eliminojnë 11 ushtarë të Putinit dhe tre tjerë i zënë rob lufte

Evropa
Kalo në kategori