Mbyllet pjesa e parë, Ludogorest shkrinë epërsinë e Ballkanit nga përballja e parë

Ballkani po pëson humbje nga Ludogorest me rezultat 2-0 pas 45 minutash në ndeshjen kthyese të fazës së parë të eliminimit në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja e parë ishte mbyllur 2-0 në të mirë të Ballkanit dhe tani rezultati i përgjithshëm është 2-2.

Bullgarët shënuan që në rastin e parë, kur Bernard Tekpetey në minutën e katërt ishte e saktë me kokë për 1-0.

Ludogorets kishte raste të tjera, pasi ishte më i rrëzikshëm, ku në minutën e 15-të, Matia Tissera gjuajti, por Enea Koliqi ishte në vend.

Ballkani nuk e kishte aspak fytyrën e ndeshje së parë, ku kishte vetëm një rast me Albion Rrahmani, por ky i fundit nuk e shfrytëzoi.

Goli i dytë erdhi në minutën e parë të kohës shtesë, ku sërish nga e majta harkuan bulgarët, ndërsa në zonë më së miri u gjend sërish Tekpetey që shënoi për 2-0.

Ballkani duhet të shtrëngohet në pjesën e dytë nëse e do kualifkimin tutje. /Telegrafi/

Harry Kane i përgjigjet incidentit të penalltisë me Jude Bellingham me një përgjigje të qartë

Ancelotti tregohet i sinqertë për lojën që bëri Bayerni përballë Realit

Tifozja shqiptare e mbështjellur me flamurin kombëtar në tribunat e Allianz Arenas për ndeshjen Bayern-Real

Tchouameni ndërpreu Mullerin në intervistë, krijohet situatë qesharake mes dyshes

Ancelotti tallet keq me Tuchelin pasi ky i fundit tha se Gnabry do shënojë ndaj Real Madridit

Arda Güler zbulon pseudonimin e tij tek Real Madridi: Jam i befasuar kur Modric më thërret kështu