LAJMI I FUNDIT:

Mbrojtësit e Interit me më së shumti gola nga tripleta, Hakimi si Maicon

Mbrojtësit e Interit me më së shumti gola nga tripleta, Hakimi si Maicon

Shënoi kundër Romës një gol fantastik, ishte i gjashti këtë sezon për atë në Serie A. Po flasim për Achraf Hakimin, i cili po kalon formë të shkëlqyer te Interi.

Marokeni ka fillua të krahasohet nga tifozët ziklatër me legjendarin Maicon, dhe kur shikojmë statistikat kanë plotë të drejt.


Më poshtë kemi klasifikuar mbrojtësit me më së shumti gola për një kampionat që nga koha e Tripeletes:

13) ANDREA RANOCCHIA (Serie A 2014/15): 2 gola

13) CRISTIANO BIRAGHI (Serie A 2019/20): 2 gola

13) STEFAN DE VRIJ (Serie A 2018/19): 2 gola

13) ALESSANDRO BASTONI (Serie A 2019/20): 2 gola

13) WALTER SAMUEL (Serie A 2011/12): 2 gola

13) MAICON (Serie A 2011/12): 2 gola

13) JEISON MURILLO (Serie A 2015/16): 2 gola

13) MILAN SKRINIAR (Serie A 2020/21): 2 gola

13) YUTO NAGATOMO (Serie A 2011/12): 2 gola

13) DANILO D’AMBROSIO (Serie A 2018/19): 2 gola

13) WALTER SAMUEL (Serie A 2013/14): 2 gola

13) DANILO D’AMBROSIO (Serie A 2015/16): 2 gola

13) ANDREA RANOCCHIA (Serie A 2012/13): 2 gola

13) YUTO NAGATOMO (Serie A 2010/11): 2 gola

13) ANDREA RANOCCHIA (Serie A 2017/18): 2 gola

13) DANILO D’AMBROSIO (Serie A 2017/18): 2 gola

9) WALTER SAMUEL (Serie A 2009/10): 3 gola

9) JONATHAN (Serie A 2013/14): 3 gola

9) DANILO D’AMBROSIO (Serie A 2016/17): 3 gola

9) DANILO D’AMBROSIO (Serie A 2020/21): 3 gola

4) DANILO D’AMBROSIO (Serie A 2019/20): 4 gola

4) MILAN SKRINIAR (Serie A 2017/18): 4 gola

4) ASHLEY YOUNG (Serie A 2019/20): 4 gola

4) STEFAN DE VRIJ (Serie A 2019/20): 4 gola

4) ROLANDO (Serie A 2013/14): 4 gola

3) YUTO NAGATOMO (Serie A 2013/14): 5 gola

1) MAICON (Serie A 2009/10): 6 gola

1) ACHRAF HAKIMI (Serie A 2020/21): 6 gola. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kompany ka gjetur tre problemet më të mëdha të Bayern Munich

Kompany ka gjetur tre problemet më të mëdha të Bayern Munich

Bundesliga
Barcelona do të marrë një 'shpëtim financiar' nga sponsori i madh

Barcelona do të marrë një 'shpëtim financiar' nga sponsori i madh

La Liga
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

La Liga

"Manchester City është ekipi më i mirë në botë, luan futboll më mirë" - Rodrigo flet për finalen dhe mënyrën si erdhën deri aty

Liga e Kampionëve
Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

La Liga
Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë

Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë

Ligat tjera
Kalo në kategori