LAJMI I FUNDIT:

Mbi 850 mijë turistë vizituan Shqipërinë në korrik

Mbi 850 mijë turistë vizituan Shqipërinë në korrik

Drejtoria e Përgjithshme e Kufirit dhe Migracionit ka bërë të ditura të dhënat për hyrje-daljet në pikat e kalimit kufitar për muajin që lamë pas.

Reklama

Kështu, gjatë muajit korrik, kanë hyrë në pikat kufitare rreth 857,044 shtetas të huaj dhe kanë dalë 830,674 shtetas.

Ndërkohë, shtetas shqiptarë që kanë ardhur në atdhe gjatë muajit korrik janë 477,648 dhe rreth 446,361 persona kanë dalë nga pikat kufitare. /Telegrafi/