LAJMI I FUNDIT:

Plazhet e Shqipërisë

21 Artikuj

Rritet numri i vrojtuesve të plazheve, por Shqipëria ende nuk përmbush standardet për flamurin blu

Rritet numri i vrojtuesve të plazheve, por Shqipëria ende nuk përmbush standardet për flamurin blu

Shqipëri
Nisma “Plazhe 100 për qind publike” merr firmat e 10 mijë shqiptarëve dhe depozitohet në Kuvend

Nisma “Plazhe 100 për qind publike” merr firmat e 10 mijë shqiptarëve dhe depozitohet në Kuvend

Shqipëri
Ngjarja tragjike në Himarë, Policia kontrolle masive në vijën bregdetare – shoqërohen për verifikim 200 mjete

Ngjarja tragjike në Himarë, Policia kontrolle masive në vijën bregdetare – shoqërohen për verifikim 200 mjete

Shqipëri
Mësuesi që punon si vrojtues plazhi shpëton jetë prej 6 vitesh

Mësuesi që punon si vrojtues plazhi shpëton jetë prej 6 vitesh

Shqipëri
Dy 66-vjeçarë mbyten në plazhet e Shqipërisë

Dy 66-vjeçarë mbyten në plazhet e Shqipërisë

Shqipëri
Çelet sezoni turistik në Shqipëri, rreth 13 mijë qytetarë nga Kosova drejt vendeve bregdetare

Çelet sezoni turistik në Shqipëri, rreth 13 mijë qytetarë nga Kosova drejt vendeve bregdetare

Kosovë
Kthimi i pushuesve nga plazhi, policia shqiptare në aksion

Kthimi i pushuesve nga plazhi, policia shqiptare në aksion

Shqipëri
Pavarësisht pandemisë COVID-19, pushuesit nga Kosova dynden drejt plazheve të Shqipërisë

Pavarësisht pandemisë COVID-19, pushuesit nga Kosova dynden drejt plazheve të Shqipërisë

Shqipëri
Kryetari i Bashkisë së Vlorës: Do të ketë turizëm të brendshëm, presim vëllezërit nga Kosova të vijnë në plazhet tona

Kryetari i Bashkisë së Vlorës: Do të ketë turizëm të brendshëm, presim vëllezërit nga Kosova të vijnë në plazhet tona

Kosovë
Minxhozi: Këtë vit nuk do të ketë plazh si vitin e kaluar, hapja e kufijve dhe turizmit varet nga rënia e rasteve me COVID-19

Minxhozi: Këtë vit nuk do të ketë plazh si vitin e kaluar, hapja e kufijve dhe turizmit varet nga rënia e rasteve me COVID-19

Kosovë
Plazh edhe në vjeshtë

Plazh edhe në vjeshtë

Shqipëri
Pas festës së Kurban Bajramit, mijëra pushues nga Kosova e Maqedonia rigjallërojnë Durrësin (Video)

Pas festës së Kurban Bajramit, mijëra pushues nga Kosova e Maqedonia rigjallërojnë Durrësin (Video)

Kosovë
“Corriere della Sera”: Plazhet e Shqipërisë, destinacioni i ri i turizmit evropian

“Corriere della Sera”: Plazhet e Shqipërisë, destinacioni i ri i turizmit evropian

Shqipëri
U përpoq ta shpëtojë të fejuarën mbytet në plazhin e Velipojës

U përpoq ta shpëtojë të fejuarën mbytet në plazhin e Velipojës

Kronika e Zezë
Shqipëria në krye të 23 vendeve që duhet vizituar të paktën një herë në jetë

Shqipëria në krye të 23 vendeve që duhet vizituar të paktën një herë në jetë

Shqipëri
Rritet numri i turistëve të huaj për 38%

Rritet numri i turistëve të huaj për 38%

Shqipëri
Dezinsektohen zonat turistike, reduktohen mushkonjat në bregdet

Dezinsektohen zonat turistike, reduktohen mushkonjat në bregdet

Shqipëri
Kontrollohet cilësia e ujit në plazhet e Shqipërisë

Kontrollohet cilësia e ujit në plazhet e Shqipërisë

Shqipëri
Mbi 850 mijë turistë vizituan Shqipërinë në korrik

Mbi 850 mijë turistë vizituan Shqipërinë në korrik

Shqipëri
Mediat britanike shkruajnë për Shqipërinë: Plazhe të mahnitshme dhe birra të lira

Mediat britanike shkruajnë për Shqipërinë: Plazhe të mahnitshme dhe birra të lira

Çfarë të vizitosh
Gazeta britanike shkruan fjalë të mëdha për plazhet e Shqipërisë

Gazeta britanike shkruan fjalë të mëdha për plazhet e Shqipërisë

Shqipëri