LAJMI I FUNDIT:

Mbi 30 metra larg porte, Cristiano Ronaldo shënon super gol nga goditja e dënimit

Mbi 30 metra larg porte, Cristiano Ronaldo shënon super gol nga goditja e dënimit

Cristiano Ronaldo ka realizuar një gol spektakolar në sfidën Al-Nassr – Abha.

Reklama

Sulmuesi portugez e ka nisur si gjithmonë nga minuta e parë ndeshjen, derisa skuadra e tij pas 45 minutave të parë e pa vetën në disavantazh 0-1.

Por 11 minuta para fundit të ndeshjes, në skenë doli pesë herë fituesi i ‘Topit të Artë’ për t’i barazuar shifrat në 1-1.

CR7 ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm nga gjuajtja e lirë prej një distance prej më shumë se 30 metrave.

Goli i Ronaldos po konsiderohet si ndër më të mirët të këtij edicioni në elitën e futbollit arab.

E pesë minuta pasi Ronaldo barazoi shifrat në 1-1, Al Nassr realizoi edhe golin e dytë.

Mesfushori brazilian Anderson Talisca mori përsipër penalltinë e fituar dhe realizoi për përmbysjen e madhe./Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori