Mbappe shënon pesë gola në fitoren e thellë të PSG ndaj Pays de Cassel

(Foto: Twitter/Paris Saint-Germain)

Paris Saint-Germaini ka vazhduar në 1/8 e finales në Kupën e Francës pas fitores prej 7-0 kundër skuadrës Pays de Cassel.

Duke qenë se kundërshtari i kryeqytetasve bën gara në ligën e gjashtë të sistemit francez të futbollit (Regional 1).

Futbollisti i këtij takimi ishte Kylian Mbappe, i cili e gjeti plot persë herë rrjetën në këtë takim.

Anësori francez e zhbllokoi rezultatin në minutën e 29-të, para se të asistonte te Neymar, i cili e realizoi golin e dytë (33’).

Mbappe vazhdoi me dy gola të tjerë në fraksionin e parë (34’ dhe 40’) për ta kompletuar het-trikun që në 45 minutat e para.

Neymar ia ktheu bashkëlojtarit të tij shërbimin duke asistuar në golin e katërt personal të anësorit (56’) dhe pestin për skuadrën e tyre.

Braziliani asistoi edhe në golin e gjashtë të parisienëve, të cilin e shënoi Carlos Soler (64’).

Kylian Mbappe e vendosi rezultatin përfundimtar (7-0) në minutën e 79-të me golin e pestë personal, falë asistimit nga Soler dhe PSG u kualifikua në 1/8 e finales së Coupe de France. /Telegrafi/

Çfarë duhet të ndodhë tani që Liga Premier të marrë një vend shtesë në Ligën e Kampionëve

Ancelotti është vetëm disa javë larg kalimit të Zidanes, pas tij sfida e përballjes me legjendën Miguel Munoz

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi