Kylian Mbappe raportohet se është i gatshëm që të largohet nga Paris Saint-Germian me të përfunduar ky sezon.

Sulmuesi francez është në dijeni për interesimin e madh të Real Madridit dhe nuk dëshiron ta lëshojë këtë mundësi.

Në verën e këtij viti raportohej nga mediat spanjolle se Mbappe kishte arritur marrëveshje personale me Los Blancos që të transferohet në verën e vitit 2020.

Por, PSG nuk dëshiron ta lëshojë aq lehtë 20-vjeçarin dhe po tenton ta blindojë me një klauzolë të lartë.

Real Madridi ka gati ofertën, Vinicius Jr plus para për Mbappen Real Madridi ka gati ofertën, Vinicius Jr plus para për Mbappen

Mirëpo, fituesi i Kupës së Botës thuhet se ka refuzuar menjëherë atë dhe po mendon që të largohet në drejtim të Santiago Bernabeus për një shumë rreth 250 milionë euro.

Kështu, kampioni i Ligue 1 do të mbetet pa Mbappen, por që me shumë mundësi edhe pa Neymarin që e kërkon rikthimin te Barcelona. /Telegrafi/