LAJMI I FUNDIT:

Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Franca është duke fituar 1-0 ndaj Austrisë në kuadër të fazës së grupeve në Euro 2024, përkatësisht në Grupin D.

Gjelat dominuan pjesën e parë, ndërsa Kylian Mbappe detyroi mbrojtësin austriak, Maximilian Wober të shënojë auto-gol në minutën e 28-të.

Edhe pjesa e dytë ka nisur me një dominim nga francezët, por që sërish po e kanë të vështirë të shënojnë nga shumë aksione që po krijojnë.


Një rast të madh ka huqur Mbappe që në minutën e 56-të nuk arriti ta fuste topin në rrjetë, përkundër se ishte i vetëm me portierin.

Derisa tentoi ta mposhte me finesë, ylli më i ri i Real Madridit gjuajti jashtë, duke e lënë rezultatin 1-0. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

La Liga
Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

Premier League
Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Ligat tjera
Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

La Liga
Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Premier League
Kalo në kategori