Edhe kosovari i Kombëtares së Shqipërisë, Mërgim Mavraj, uron Majlinda Kelmendin për medaljen e artë në “Rio 2016”.

Mavraj postoi tri foto në rrjetin social Facebook, duke shkruar një urim interesant për Majlindën.

Ai e quajti atë krenari të kombit shqiptar dhe ftoi të gjithë që të dalin dhe ta presin Majlindën.

Ndërsa më poshtë mund ta shihni postimin e plotë të Mavrajt.

Lum Lum Shqiptaria 🇽🇰Nëse do isha në Kosovë, do isha i pari që do merrja makinën, flamurin, burinë dhe me vrap në…

Posted by Mergim Mavraj on Montag, 8. August 2016