LAJMI I FUNDIT:

Matthaus: Nagelsmann do të zëvendësojë Flick te Bayerni, ai dëshiron të bëjë hapin tjetër

Matthaus: Nagelsmann do të zëvendësojë Flick te Bayerni, ai dëshiron të bëjë hapin tjetër

Lothar Matthaus është i bindur se trajneri i RB Leipzig, Julian Nagelsmann, do të zëvendësojë gjermanin Hansi Flick në stolin e Bayern Munichut.

Flick njoftoi të shtunën se ai synon të largohet nga Bayerni në fund të sezonit , me 56-vjeçarin që pritet të marrë detyrën e trajnerit të Gjermanisë pas Euro 2020.

Nagelsmann thuhet se do të jetë kandidati i preferuar i ekipit bavarez për të marrë detyrën e trajnerit këtë verë, por 33-vjeçari tha këtë javë se nuk ka pasur bisedime midis tij dhe kampionëve të Bundesligës.


Flick konfirmon synimin për t'u larguar në fund të sezonit nga Bayern Munich
Lexo po ashtu Flick konfirmon synimin për t'u larguar në fund të sezonit nga Bayern Munich

Sidoqoftë, legjenda e Bayernit dhe Gjermanisë, Matthaus beson se Nagelsmann dëshiron të trajnojë Bavarezët dhe beson se trajneri i Red Bull Salzburg, Jesse Marsch, do të shkoj në RB Leipzig.

“Mendimi im është: Flick shkon te DFB, Nagelsmann te Bayern dhe Jesse Marsch te Leipzig”, ka thënë fillimisht Matthaus për Sky.

“Sigurisht, Bayerni nuk foli me Julian Nagelsmann drejtpërdrejt, por filloi bisedën me rrethin e Julian Nagelsmann dhe unë jam ende duke qëndruar pranë kësaj sot”.

“Unë jam i bindur që Julian Nagelsmann do të pasojë Hansi Flick. Ai dëshiron të marrë hapi tjetër në karrierë”, përfundoi legjenda gjermane. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori