LAJMI I FUNDIT:

Martinez tregon arsyejet pse ftoi Januzajn në Botëror: Është talent i madh, presim shumë nga ai

Martinez tregon arsyejet pse ftoi Januzajn në Botëror: Është talent i madh, presim shumë nga ai
SAO PAULO, BRAZIL - JUNE 26: Adnan Januzaj of Belgium and Yun Suk-Young of South Korea compete for the ball during the 2014 FIFA World Cup Brazil Group H match between South Korea and Belgium at Arena de Sao Paulo on June 26, 2014 in Sao Paulo, Brazil. (Photo by Alexandre Schneider/Getty Images)

Adnan Januzaj ka marrë ftesë dhe do të jetë në Kampionatin Botëror me Kombëtaren e Belgjikës.

Reklama

Talenti i madh nga Kosova fillimisht ishte në listën e gjerë të Belgjikës, ndërsa pati paraqitje shumë të mira në ndeshjet miqësore.

Kjo bëri që trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez ta përfshijë në listën finale për Rusia 2018.

Martinez beson shumë në Januzajn dhe për këtë ka folur edhe në konferencën për shtyp.

Roberto Martinez (Getty Images)

44-vjeçari ka thënë se Januzaj është një talent i madh dhe presin shumë nga ai.

“Adnan Januzaj është një talent i vërtetë në situatat një me një”, u shpreh Martinez.

“Ai do të na sjellë freski, presim shumë nga Januzaj”, deklaroi Martinez.

Adnan Januzaj gjatë një ndeshje me Sociedadin në La Liga (Getty Images)

Januzaj nuk kishte luajtur për Belgjikën që nga nëntori i vitit 2014.

23-vjeçari ka pasur një stinor mjaftë të mirë me Sociedadin ku ka shënuar katër gola dhe ka dhuruar gjashtë asistime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori