LAJMI I FUNDIT:

Martinez: Transferimi i Witsel te Dortmundi është më i miri në botë për këtë sezon

Martinez: Transferimi i Witsel te Dortmundi është më i miri në botë për këtë sezon

Trajneri i Kombëtares së Belgjikës, Roberto Martinez e ka lavdëruar skuadrën gjermane, Borussia Dortmund, për transferimin e mesfushorit Axel Witsel.

Reklama

Mesfushori belg është transferuar nga skuadra kineze Tianjin Quanjian te Borussia Dortmundi.

29-vjeçari i është bashkuar BVB-së për shifrën 20 milionë euro, ku ka nënshkruar kontratë katër vjeçare.

Zyrtare: Witsel lojtar i Dormundit
Lexo po ashtu Zyrtare: Witsel lojtar i Dormundit

Witsel do të ketë rrogë vjetore në vlerë 7.5 milionë euro me klubin gjerman.

Martinez dhe Witsel duke punuar së bashku te Dortmundi

Ky transferim për një shifër relativisht të ulët po cilësohet si transferimi më i mirë në botë për këtë sezon nga trajneri i Belgjikës, Martinez.

“Transferimi më i mirë në botë për këtë sezon është ai i Axel Witsel te Borussia Dortmund”, ka thënë fillimisht Martinez.

Eksod i madh i yjeve të futbollit nga Superliga kineze në Evropë
Lexo po ashtu Eksod i madh i yjeve të futbollit nga Superliga kineze në Evropë

“Ai është investimi më i mirë në futbollin evropian”.

“Ai u transferua për një pagesë relativisht të vogël prej 20 milionë eurosh dhe ofron shumë më shumë se kjo shifër”, përfundoi trajneri i Belgjikës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori