LAJMI I FUNDIT:

Eksod i madh i yjeve të futbollit nga Superliga kineze në Evropë

Eksod i madh i yjeve të futbollit nga Superliga kineze në Evropë

Superliga kineze u kthye në atraksion për shumë yje të mëdha të futbollit, ku morën rrugë drejt lindjes.

Më i madhi që mori rrugë atje ishte Carlos Tevez që shkoi Shanghai Shenhua, por u largua pas një viti, ku mori mbi 30 milionë euro.

E pikërisht milionat ishin arsyeja që shumë yje morën rrugë për Kinë.

Por këtë vit ka ndodhur e kundërta.

Disa nga emrat më të njohur janë kthyer në Evropë, duke i dhënë fund aventurës në këtë vend të largët.

Axel Ëitsel, Jackson Martinez, Gervinho, Jose Fonte e Gael Kakuta janë kthyer.

Ëitsel nga TJ Quanjian ka kaluar te Borussia Dortmund, ndërsa para disa vitesh kishte ofertë nga Juventusi.

I fundit i kthyer është Jackson Martinez, që befasoi të gjithë me klubin e ti, pasi ka nënshkruar me Portimonense në Portugali. /Telegrafi/

Reklama

Axel Witsel (29) la TJ Quanjian për Borussia Dortmundin

Gael Kakuta (27) la Hebei China Fortune për Rayo Vallecano

Jackson Martinez (31) la Guangzhou Evergrande për Portimonense

Gervinho (31) la Hebei China Fortune për Parma

Juan Cala (28) la Henan Jianye për Las Palmas

Jose Fonte (34) la Dalian Yifang për Lille

Nicolas Aguirre (28) la Dangdai Lifan për Granada

Nemanja Gudelj (26) la Guangzhou Evergrande për Sporting CP

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Lavdim Pireva
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori