LAJMI I FUNDIT:

Martinez: Lojtarët tanë kanë bërë historinë, të gjithë në Belgjikë janë krenarë për ta

Martinez: Lojtarët tanë kanë bërë historinë, të gjithë në Belgjikë janë krenarë për ta
ROSTOV-ON-DON, RUSSIA - JULY 02: Roberto Martinez, Head coach of Belgium and Thibaut Courtois of Belgium celebrate after their sides third goal during the 2018 FIFA World Cup Russia Round of 16 match between Belgium and Japan at Rostov Arena on July 2, 2018 in Rostov-on-Don, Russia. (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Kombëtarja e Belgjikës ka arritur ta eliminojë atë të Brazilit nga Kampionati Botëror Rusia 2018.

Reklama

Belgët kanë zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë dhe në fund triumfuan me rezultat të ngushtë 2-1.

Pas kësaj fitore, belgët kanë arritur gjysmëfinalen në kampionatin botëror Rusia 2018 ku do të përballen me Francën.

Për fitoren e madhe ndaj Brazilit, ka folur edhe trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez pas ndeshjes.

“Brazili ka shumë futbollistë të mirë që mund të ju ndëshkojnë në çdo moment, por unë në asnjë moment nuk kam menduar se lojtarët e mi do të dorëzohen”, tha Martinez.

Festa e Martinez pas golit të parë të Belgjikës (Getty Images)

Ai ka deklaruar se në Belgjikë janë krenar për futbollistët e tyre.

“Lojtarët kanë bërë diçka shumë të veçantë dhe jam i bindur se në Belgjikë të gjithë janë krenar për ta”.

“Këta futbollistë kanë shkruar historinë dhe duhet t’i çmojmë për këtë. Tani kemi nevojë për energji të re për të luajtur kaq mirë edhe në gjysmëfinale”, u shpreh Martinez.

Në gjysmëfinale Belgjika do të përballet me Francën më 10 korrik. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori