LAJMI I FUNDIT:

Martinez lavdëron Januzajn: Ai ka diçka speciale, e meritoi këtë gol

Martinez lavdëron Januzajn: Ai ka diçka speciale, e meritoi këtë gol
Foto: Getty Images

Adnan Januzaj ka qenë futbollisti kryesor i Belgjikës në ndeshjen e tretë të grupit.

Reklama

Mesfushori i talentuar nga Kosova e ka nisur nga minuta e parë sfidën ndaj Anglisë.

Edhe pse askush nuk priste nga ai, Januzaj ka arritur ta zgjidhë ndeshjen duke shënuar një gol fantastik në fitoren e belgëve 1-0.

E për golin e shënuar ndaj Anglisë, ka folur edhe trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez.

Martinez e ka lavdëruar mesfushorin nga Istogu duke thënë se e meritoi shënimin e këtij goli.

Adnan Januzaj duke festuar golin e fitores (Getty Images)

“Januzaj ka talent të madh në lojën një kundër një. Ai ka diçka speciale për dallim nga lojtarët e tjerë”.

“Sigurisht që e ka merituar këtë gol pasi është dashur t’i mësojë gjërat në rrugën më të vështirë”, tha Martinez.

Rusia 2018
Lexo po ashtu Rusia 2018

Trajneri spanjoll në fund deklaroi se Januzaj ka ardhur në Kombëtare pasi një periudhe të vështirë.

“Januzaj vjen nga një periudhë e vështirë, por gjithsesi tregoi se është i gatshëm”, u shpreh Martinez.

Në 1/8 e finales, Kombëtarja e Belgjikës do të përballet me Japoninë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori