LAJMI I FUNDIT:

Martinez: Belgjika nuk ka nevojë për Nainggolanin

Martinez: Belgjika nuk ka nevojë për Nainggolanin

Trajneri i kombëtares së Belgjikës, Roberto Martinez ka thënë se ylli i Romës, Radja Nainggolan është njëri nga 50 lojtarët që po monitorojnë, por se skuadra kombëtare është mirë pa të.

Reklama

Nainggolan konsiderohet të jetë një nga mesfushorët më të mirë në Evropë, por në mënyrë të përsëritur është zhgënjyer nga vendi i tij.

Kjo pasi, edhe përkundër paraqitjeve brilante e të vazhdueshme me Romën, mesfushori është injoruar nga kombëtarja belge, duke mos u ftuar dhe sipas trajnerit të kombëtares, Belgjika nuk ka nevojë për të.

Nuk ftohet nga Belgjika, Nainggolan mendon pensionimin nga Kombëtarja
Lexo po ashtu Nuk ftohet nga Belgjika, Nainggolan mendon pensionimin nga Kombëtarja

“Vendimi im ishte bazuar thjesht në futboll”, ka thënë Martinez në konferencën e tij për shtyp, duke mohuar raportet për një përleshje me futbollistin.

“Ne zgjodhëm për qëndrueshmëri, pasi ne luajtëm dy ndeshje të mira dhe taktikisht gjetëm formën që duam”.

Martinez dhe Nainggolan duke biseduar

“Ne jemi tashmë të kualifikuar për Kupën e Botës, është e vërtetë, por për mua është e rëndësishme të vazhdojmë të punojmë me të njëjtën skuadër. Ne duam të fitojmë dy ndeshjet e ardhshme, kjo nuk është koha për eksperimente”.

“Unë duhet të bëj zgjedhjet më të mira për ekipin dhe mendoj se ka lojtarë të tjerë që po bëjnë mirë”.

Dyshja mendohet se kanë raporte të tensionuara

“Ne ishim skuadra e parë evropiane që siguron kualifikimin për Kupën e Botës dhe kjo tregon se vendimet e mia janë të qëlluara”.

“Radja është njëri nga 50 lojtarët që po monitorojmë, por ekipi po bën mirë pa atë tani. Nainggolan nuk na nevojitet njëherë”, përfundoi trajneri i Belgjikës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Liga e Kampionëve
Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Ndërkombëtare
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori