LAJMI I FUNDIT:

Marseille konfirmon marrëveshjen me Angers për mesfushorin Ounahi

Marseille konfirmon marrëveshjen me Angers për mesfushorin Ounahi

Olympique de Marseille ka konfirmuar marrëveshjen në parim nga klubin Angers për transferimin e mesfushorit maroken, Azzedine Ounahi.

Reklama

Ounahi ishte njëri nga lojtarët kryesor të Marokut në Kupën e Botës “Katar 2022”, ku përfunduan në pozitën e katërt.

Megjithatë, ishte klubi francez, Marseille, i cili arriti t’i fitojë shërbimet e tij duke arritur një marrëveshje me Angers.

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, marrëveshja mes dy klubeve franceze për Ounahi u arriti në shifrën e tetë milionë euro plus dy milionë bonuse.

Marrëveshjen e ka konfirmuar edhe Marseille me anë të një komunikate zyrtare.

“Olympique de Marseille shpall një marrëveshje në parim me Angers për transferimin e përhershëm të Azzedine Ounahi në klub”, thuhet në njoftim.

Ounahi është nisur drejt Marseille ku do t’i kryej testet mjekësore në mëngjesin e së dielës, para së të nënshkruaj një kontratë të vlefshme deri më 2027. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Liga e Kampionëve
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund të hasë në vështirësi në blerjen përfundimtare të kartonit të Joao Felix

Barcelona mund të hasë në vështirësi në blerjen përfundimtare të kartonit të Joao Felix

La Liga

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

Liga e Kampionëve
Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Ligat tjera
Kalo në kategori