LAJMI I FUNDIT:

Marchisio: Milani është më i fortë se Juventusi

Marchisio: Milani është më i fortë se Juventusi

Claudio Marchisio beson se Milani është ‘më i fortë se Juventusi’ dhe këmbëngul se Zonjës së Vjetër i duhet kohë.

Reklama

Legjenda e Bianconerëve foli për La Gazzetta dello Sport dhe dha komente mbi ndeshjen e së dielës mes Milanit dhe Juventusit.

“Milani është më i fortë tani. Maldini, Massara dhe Pioli kanë bërë një punë të shkëlqyeshme për të ndërtuar një ekip që kishte luftuar gjatë viteve të fundit”, ka thënë fillimisht Marchisio.

“Ata janë kthyer në garën që i përfaqëson më mirë. Liverpooli është një kundërshtar i fortë, por ata mund të marrin pak kënaqësi këtë sezon”.

“Juventusi është në një fazë rindërtimi, por ata duhet të dëshmojnë se janë në të njëjtin nivel me ekipin që hapi ciklin fitues”.

“Kur ndërtoni themelet për një projekt afatgjatë, është normale të përballeni me momente të vështira, do të doja që Juventusit t’i jepet kohë dhe besim”.

Seedorf: Interi dhe Milani janë favorit për ta fituar titullin në Serie A
Lexo po ashtu Seedorf: Interi dhe Milani janë favorit për ta fituar titullin në Serie A

“Unë nuk shoh ndonjë çështje personaliteti apo identiteti, ju vetëm duhet të jeni të durueshëm”.

“Një ekip si Juve duhet të synojë gjithmonë të arrijë majat. Ata kanë nevojë për kohezion dhe bindje. Kam besim”, përfundoi italiani. /Telegrafi/