Mbrojtësi i Real Madridit, Marcelo, ua ka dedikuar tifozëve fitoren kundër Barcelonës duke thënë ata e meritojnë një gjë të tillë.

Los Blancos fituan me rezultat 2-1 në Camp Nou duke e përmbysur avantazhin prej një goli të Blaugranëve.

“Tifozët e Real Madridit e meritojnë këtë. Ne dhamë gjithçka që t’i bëjmë ata të lumtur”.

“Të jep një shije tjetër të fitosh këtu. Luajtëm mirë dhe e dinim se do të vuanim”.

“Kjo fitore nënkupton tri pikë dhe ngritje e moralit. Gjithmonë është e vështirë të luash kundër Barcelonës, pasi nëse nuk e keni topin, atëherë duhet të vraponi shumë dhe do të vuani”, ka deklaruar braziliani.