Marcelo ka folur edhe një herë për Juventusin, ndërsa e ka pranuar që Ronaldo i ka treguar për largimin para finales me Liverpoolin.

Marcelo ka qenë i lidhur me Juventusin prej se Cristiano Ronaldos ka kaluar në këtë klub.

“Juventus? Po flasim për një ekip të frikshëm. Më kujtohet në një ndeshje që luajta ndaj Nedved. Kam ndërruar edhe fanellën me të”.

Cristiano Ronaldo e Marcelo (Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

“Unë jam ende një lojtar i Real Madridit dhe kam një kontratë”.

“Nuk e di ku kah kanë ardhur thashethemet. Do të thosha nëse do të kishte një marrëveshje ose negociata “.

Seedorf: Reali favorit për të fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon Seedorf: Reali favorit për të fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon

Marcelo dhe Ronaldo kanë qenë shokë të ngushtë te Real Madridi, ndërsa për të i ka gënjyer edhe gazetarët.

Cristiano Ronaldo e Marcelo . (Photo by Denis Doyle/Getty Images) (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

“Ne ishim duke stërvitur për finalen e fundit të Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit dhe ai më tha: ‘Po largohem'”.

“Pra, po, ai më rrëfeu para ndeshjes dhe më është dashur t’ju gënjeja”, deklaroi Marcelo. /Telegrafi/