LAJMI I FUNDIT:

Maqedoni, këtë javë pritet të hapen qendrat tregtare, kafenetë javën e ardhshme

Maqedoni, këtë javë pritet të hapen qendrat tregtare, kafenetë javën e ardhshme
Foto: AIM

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencë për shtyp tha se në në mbledhje qeveritare do të propozohet që masat kufizuese të hiqen në tre faza.

Reklama

“Gjendja në vend është vlerësuar si stabile dhe Ministria e Shëndetësia do të dorëzojë propozim-plan në Qeveri për lehtësimin të masave”, tha Filipçe, njofton Telegrafi Maqedoni.

Sipas ministrit, në fazën e parë, përkatësisht gjatë kësaj jave pritet të hapen qendra për edukim dhe seminare, auto-shkollat, terrenet sportive për sporte individuale, bastoret por vetëm nëpërmjet sporteleve dhe qendrat tregtare po pa restorante dhe kafene.

“Të gjithë këto subjekte duhet të mbajnë largësinë trupore dhe mbajtjen e maskave”, tha Filipçe.

Në fazën e dytë është paraparë hapja e kafeneve dhe restoranteve dhe stërvitjet sportive të ekipeve por vetëm në hapësira të hapura.

Në fazën e tretë, thotë ministri, planifikohet të hapen lojërat e fatit në kazinotë, fitneset, hapja e sallave të mbyllura, pishinat dhe hotelet./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Policia tregon çka gjeti brenda manastirit të Banjskës dhe përreth tij

Policia tregon çka gjeti brenda manastirit të Banjskës dhe përreth tij

Siguri
Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk duhet të shohim atë nëse viktimat janë shqiptarë apo serbë, por pse duhet të vriten

Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk duhet të shohim atë nëse viktimat janë shqiptarë apo serbë, por pse duhet të vriten

Lajme
Gjithçka nga beteja e së dielës në veri, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës  dhe tre sulmues serbë

Gjithçka nga beteja e së dielës në veri, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës dhe tre sulmues serbë

Lajme
Gjesti human i policëve të Kosovës, i ofrojnë ndihmë mjekësore serbit të plagosur në veri

Gjesti human i policëve të Kosovës, i ofrojnë ndihmë mjekësore serbit të plagosur në veri

Lajme
Kandiq: Vuçiq t’u bëjë thirrje serbëve t’i dorëzojnë armët

Kandiq: Vuçiq t’u bëjë thirrje serbëve t’i dorëzojnë armët

Lajme
Gjashtë serbët e arrestuar në Banjskë të Zveçanit, ndalohen për 48 orë

Gjashtë serbët e arrestuar në Banjskë të Zveçanit, ndalohen për 48 orë

Drejtësi
Kalo në kategori