Sulmuesi i Manchester United, Alexis Sanchez, që është i huazuar këtë sezon te Interit, mund të përfundojë sezonin e ardhshëm tek ndonjë klub tjetër.

Sipas “The Sun”, as Manceshter United e as Interi nuk e duan në skuadrën e tyre për sezonin e ardhshëm.

West Ham është i internuar dhe ka kontaktuar menaxherin e futbollistit kilian Fernando Felicevich për ta bindur ish-sulmuesin e Barcelonës dhe Arsenalit që të veshë fanellën e tyre.

Megjithatë, ky transferim nuk mund të konsiderohet i mundshëm, pasi Sanchez fiton pagë të lartë te United (570 mijë euro në javë).

Kjo shifër është e vështirë për t’u përballuar nga financat e West Ham, që do të kërkonin të futeshin në bisedime për shumën. /Telegrafi/