Manchester City merr një fitore të mundimshme në udhëtim ndaj Bournemouth

Manchester City ka shënuar fitore me rezultat minimal 1-0 në udhëtim ndaj Bournemouthit në kuadër të javës së 26-të në Ligën Premier.

Pjesa e parë u karakterizua me një dominim të Manchester Cityt të cilët patën gjatë tërë kohës posedimin e topit si dhe shënuan golin i cili në fund doli të jetë i fitores.

Fillimisht ishte Erling Haaland (9’) i cili rrezikoi i pari, por goditja e tij shkoi fare pranë shtyllës së portierit kundërshtar.

Phil Foden (24’) pas një topi të kthyer brenda zonës shënoi në cepin e djathtë të portës së Bournemouth për 1-0.

45 minutëshi i dytë i këtij takimi pa vendasit të cilët rrezikuan në disa raste portën e Ederson por pa arritur që të shënojnë gol.

Rasti më serioz për vendasit erdhi në minutën e 90-të, kur gjuajtja me kokë e Enes Unal ishte vetëm disa centimetra larg përfundimit në rrjetën e “Qytetarëve”.

Me këtë fitore Manchester City momentalisht renditet në pozitën e dytë me 59 pikë, një më pak se lideri Liverpool që ka 60 sosh, ndërsa xhiron e ardhshme do të luajë ndaj rivalit të qytetit Manchester United./Telegrafi/

Karim Benzema kthehet në Real Madrid

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon

Shtatë lojtarët që mund të largohen nga Man City këtë verë

Barcelona kërkon pesë përforcime këtë verë në katër pozicione të ndryshme

UEFA zgjedh formacionin më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve, dominojnë lojtarët e Dortmundit