Manchester Unitedi regjistroi fitore 2-1 ndaj West Hamit në xhiron e 34 të Ligës Premier.

Golat për Djajtë e Kuq i shënoi Paul Pogba (19′, 80′), ndërsa golin e vetëm për skuadrën londineze e shënoi Felipe Anderson (49′).

Më i miri në këtë takim ishte Pogba, i cili përveç dy golave nga penalltia, arriti të bëjë edhe një paraqitje mjaft të mirë.

Paul Pogba duke festuar golin e dytë të tij (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Përveç francezit me notë të lartë u vlerësuan edhe Phil Jones, Diogo Dalot, Juan Mata dhe David de Gea. Ndërsa ata që dëshpëruan te Djajtë e Kuq ishin Fred në mesfushë dhe Romelu Lukaku në qendër të sulmit.

Te mysafirët më i miri ishte Anderson, por edhe Arthur Masuaku e Angelo Ogbonna ishin në nivel, më poshtë keni notat e lojtarëve:

Man Utd:

West Ham:

/Telegrafi/