Man United 2-1 Anderlecht, vlerësimet e futbollistëve (Foto)

Manchester United ka fituar 2-1 pas vazhdimeve ndaj Anderlechtit dhe është kualifikuar për në gjysmëfinale të Ligës së Evropës.

Skuadrës së Jose Mourinhos nuk i kanë mjaftuar 180 minuta për të siguruar kualifikimin për në gjysmëfinale, por plot 210 minuta.

Lexo po ashtu “Djajtë e Kuq” kualifikohen në frymën e fundit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës (Video)

Golat në ndeshjen e dytë kthyese u shënuan nga Henrikh Mkhitaryan (10’) dhe Marcus Rashford (107’) për Djajtë e Kuq, ndërsa Sofiane Hanni (32’) për mysafirët.

Lojtari më i vlerësuar i kësaj ndeshje ishte pikërisht Rashford, i cili u vlerësua me notën 9.4, ndërsa nota më e ulët shkoi për Frank Acheampong, që u vlerësua me notën 6.2. /Telegrafi/

Man UTD:

Paraqitje brilante patën edhe Mkhitaryan e Pogba

Anderlecht:

Te Anderlecht dështuan edhe Chipciu e Teodorczyk

Granit Xhaka me 'predhën' e radhës në Bundesliga – super goli i tretë sezonal me fanellën e Bayer Leverkusen

Lista me trajnerët që kanë fituar më së shumti trofe – Ancelotti vetëm i pesti

Barcelona gjen zëvendësuesin e Lewandowskit në Angli

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t'i kushtojë miliona euro Barcelonës

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1