Manchester City ka barazuar me rezultat 2-2 ndaj Crystal Palace në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të në Ligën Premier.

Ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola nuk ka mundur të shkoj më shumë se një barazim në Etihad, duke lëshuar shumë terren në luftën për titull.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Sergio Aguero (82’, 87’) për vendasit, ndërsa Cenk Tosun (39’) dhe Fernandinho (OG, 90’) për mysafirët.

Reali fiton më vështirësi ndaj Sevillas, Mbretërit lider në La Liga Reali fiton më vështirësi ndaj Sevillas, Mbretërit lider në La Liga

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht sulmuesi turk, Tosun, i cili u vlerësua me notë 8.2.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për mesfushorin Fernandinho që u notua me 5.6.

Man City:

Crystal Palace:

/Telegrafi/