LAJMI I FUNDIT:

Malda Susuri sjell magjinë e këngëve të çmuara të muzikës moderne shqiptare përmes koncertit “Saudade” në Prishtinë

Malda Susuri sjell magjinë e këngëve të çmuara të muzikës moderne shqiptare përmes koncertit “Saudade” në Prishtinë
Malda Susuri (Foto: Telegrafi)

Këngëtarja Malda Susuri ka mbajtur një koncert recital të paharrueshëm pas një pauze të gjatë.

Titulluar “Saudade”, ky koncert solli një atmosferë të veçantë dhe të ngrohtë për të pranishmi, të ftuar të veçantë, dhe dashamirësit e muzikës kualitative.


Artistja me origjinë nga Prizreni, e njohur për talentin e saj në muzikë, ka sjellë një përformance të jashtëzakonshme, duke rrëmbyer zemrat e të pranishmëve me interpretimin e këngëve të çmuara të muzikës shqiptare.

Ambientet e “Kreativ Qeramika” u shndërruan në një arenë intime dhe të veçantë, duke krijuar një lidhje të ngushtë midis artistes dhe audiencës së kufizuar që ajo kishte ftuar në këtë recital të saj.

Qytetarë të ndryshëm, përfshirë dashamirësit e pasionuar të kulturës dhe muzikës, patën rastin të shijonin një përformance të rrallë, ku muzika dhe tingujt mahnitën zemrat dhe shpirtin e të pranishmëve.

Pjesa kryesore e koncertit u përqendrua te projekti i quajtur “Saudade”, një term portugez që përshkruan një ndjenjë të thellë të melankolisë dhe nostalgjisë për ato që kanë kaluar.

Me këtë temë, Malda Susuri ka shpalosur aftësitë e saj të jashtëzakonshme interpretuese dhe ka sjellë në skenë një rrëfim të ndjenjave dhe emocioneve. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
“A do të martohesh me mua?” – Bardhi i propozon Sarës gjatë emisionit

“A do të martohesh me mua?” – Bardhi i propozon Sarës gjatë emisionit

Magazina
Bebe Rexha rrëzohet në skenë gjatë performancës në festivalin

Bebe Rexha rrëzohet në skenë gjatë performancës në festivalin "Coachella 2024"

Magazina
Ylli australian i TikTok-ut, Leah Halton tregon se si po e përballon famën e saj të re, pasi fitoi 700 milionë shikime për klipin 12-sekondësh

Ylli australian i TikTok-ut, Leah Halton tregon se si po e përballon famën e saj të re, pasi fitoi 700 milionë shikime për klipin 12-sekondësh

Magazina
Sara Gjordeni zbulon mallkimet tronditëse që mori për shtatzëninë, nga komentuesit kërcënues

Sara Gjordeni zbulon mallkimet tronditëse që mori për shtatzëninë, nga komentuesit kërcënues

Magazina
Stresi i kundërpërgjigjet Xhulit, e fton t'i marrë 30 mijë eurot e premtuara në BBVK - publikon edhe video të parave në tavolinë

Stresi i kundërpërgjigjet Xhulit, e fton t'i marrë 30 mijë eurot e premtuara në BBVK - publikon edhe video të parave në tavolinë

Magazina
U përfol për krisje të lidhjes së tyre: Graciano flet për herë të parë për raportin me Argjirën, pas rihyrjes në BBVA

U përfol për krisje të lidhjes së tyre: Graciano flet për herë të parë për raportin me Argjirën, pas rihyrjes në BBVA

Magazina
Kalo në kategori