Reperi i popullarizuar i skenës shqiptare, Majk, ka paralajmëruar projektin e ri muzikor.

Njoftimin për fansat e bëri përmes një postimi të ndarë me ndjekësit në llogarinë e tij personale, Instagram.

Përveç lajmit për këngën, Kastriot Rexha (emri i vërtetë i reperit) ka pyetur ndjekësit nëse duan që ky projekt i tij të jetë solo apo bashkëpunim.

“A jeni gati për një këngë të re, bashkëpunim, solo”, është përshkrimi që ia ka vënë fotos.

Majk me këshilla për fansat Majk me këshilla për fansat

Të shumta ishin edhe reagimet e fansave që duket se mezi po presin për këngën e radhës të reperit shqiptar.

Ndërkaq kur jemi te projektet, vitin e kaluar ai solli një sërë prej tyre që u shndërruan në hite, përfshirë edhe bashkëpunimet me Ghetto Geasyn.

“Malena”, “Vamos” dhe bashkëpunimi me Capital T “HALA”, mbeten ndër më të pëlqyerat nga publiku. /Telegrafi/