LAJMI I FUNDIT:

Lukaku i lumtur që u rikthye te golat

Lukaku i lumtur që u rikthye te golat

Romelu Lukaku nuk është duke kaluar nëpër një formë të mirë këtë sezon.

Por sulmuesi belg ka shpërthyer në ndeshjen e parë të kampanjës kualifikuese me tre gola të shënuar.


29-vjeçari shkëlqeu me fanellën e kombëtares së tij, duke realizuar tre gola në fitoren 0-3 në udhëtim te Suedia.

“Nuk ishte një ndeshje e lehtë, por ne jemi të kënaqur. Luajtëm mirë. Jam shumë i lumtur që munda të luaj kaq shumë minuta dhe t’i tregoj botës se çfarë mund të jap”.

“Ndjehem si një pikë referimi te kjo Belgjikë. Gjatë stërvitjes u përpoqa të përfshija të rinjtë dhe t’u tregoja atyre se puna e palodhur jep gjithmonë rezultat”.

“Nuk do të kishte kuptim t’i bërtisja apo t’i keqtrajtoja. E di se çfarë do të thotë debutim sepse isha në vendin e tyre disa vite më parë. Të gjithë bënë mirë dhe tani ne mund të festojmë, ndonëse nga e hëna fokusi duhet të jetë te Gjermania. Ne mund të fitojmë”, tha Lukaku.

Romelu Lukaku shënon het-trik në fitoren e Belgjikës ndaj Suedisë
Lexo po ashtu Romelu Lukaku shënon het-trik në fitoren e Belgjikës ndaj Suedisë

Tutje sulmuesi belg foli edhe për trajnerin e ri, Demenico Tedesco, duke thënë se me të luajnë lojë sulmuese.

“Ne luajtëm një lojë më sulmuese me të. Nuk kishte shumë kohë për të punuar, por jam i lumtur. Ndryshimi nuk është gjë e keqe, nëse mbështetet nga rezultatet”, përfundoi Lukaku. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

La Liga
Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

La Liga
A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

La Liga

"Lunin është brenda portës dhe topi duket sikur ka kaluar vijën" – eksperti i referimit jep mendimin e tij për momentin e shumëpërfolur

La Liga
Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

La Liga
Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

La Liga
Kalo në kategori